Обслуговування та ремонт шредерів

Обслуговування та ремонт шредерів

Шредер (від англ. Shredder – подрібнювач) – електромеханічний пристрій, що дозволяє подрібнювати аркуші офісного паперу на дуже дрібні шматочки або тонкі смужки. Тому шредер ще часто називають подрібнювачем або знищувачем паперу. Крім офісного паперу багато моделей шредерів можуть подрібнювати пластикові кредитні картки і компакт – диски.

Класифікація шредерів

Шредери класифікуються за рівнями таємності відповідно до загальноприйнятого світового стандарту DIN 66399. Цей стандарт визначає рівні секретності для всіх сучасних носіїв інформації, зокрема і для паперових.

Даний стандарт включає в себе 7 рівнів секретності, і для паперових носіїв це рівні від Р-1 до Р-7:

Класифікація шредерів

Рівень секретності Р-1: Загальна ділова документація, яка повинна бути зроблена нечитаною або недійсною. Ширина смуг, на які подрібнюється аркуш паперу – не перевищує 12 мм.

Рівень секретності Р-2: Внутрішня документація, яка повинна бути зроблена нечитаною або недійсною. Ширина смуг, на які подрібнюється аркуш паперу – не перевищує 6 мм.

Рівень секретності Р-3: Носії інформації, що містять делікатні і конфіденційні відомості, а також персональні дані, які повинні бути захищені на високому рівні. Розміри фрагментів, на які подрібнюється аркуш паперу – не перевищують 320 кв. мм. Виходячи з того, що площа аркуша формату А4 дорівнює 60900 кв. мм, він буде подрібнений на понад 190 фрагментів.

Рівень секретності Р-4: Носії інформації, що містять особливо делікатні і конфіденційні відомості, а також персональні дані, які повинні бути захищені на більш високому рівні. Розміри фрагментів, на які подрібнюється аркуш паперу – не перевищують 160 кв. мм. Аркуш паперу формату А4 буде подрібнений на понад 380 фрагментів.

Рівень секретності Р-5: Носії інформації з відомостями, що зачіпають життєво важливі інтереси людини, підприємства або організації, і такими, що підлягають збереженню в таємниці. Розміри фрагментів, на які подрібнюється аркуш паперу – не перевищують 30 кв. мм., завширшки не більше 2 мм. Аркуш паперу формату А4 буде подрібнений на понад 2030 фрагментів.

 Рівень секретності Р-6: Носії інформації з відомостями, що підлягають збереженню в таємниці, щодо яких необхідно дотримуватися надзвичайних заходів безпеки. Розміри фрагментів, на які подрібнюється аркуш паперу не перевищують 10 кв. мм.

Рівень секретності Р-7: Для абсолютно секретної інформації, щодо якої вимагається дотримання найсуворіших заходів безпеки. Розміри фрагментів, на які подрібнюється аркуш паперу – не перевищують 5 кв. мм., завширшки не більше 1 мм.

Залежно від сфери застосування шредери можна класифікувати на:

 • персональні – мається на увазі, що такий шредер встановлений на робочому місці користувача, має невеликі габарити і вагу, розрахований на малі щоденні обсяги завантаження;
 • офісні – розраховані на спільне використання декількома співробітниками і, відповідно, передбачають велике щоденне навантаження;
 • промислові – розраховані на велике завантаження, тривалу безперервну роботу.

За способом розрізання паперу шредери бувають з паралельною і з перехресною нарізкою. При паралельній нарізці аркуш паперу розрізається на паралельні смужки по всій довжині аркуша. Такий спосіб застосовується для знищення документації рівня секретності Р-1 і Р-2.

При перехресній нарізці ріжучі ножі в шредері розташовані під кутом один до одного і папір ріжеться на дрібні фрагменти. Такий спосіб застосовується для знищення документації починаючи з рівня секретності Р-3.

Сервісний центр «КМТ-Сервіс» проводить діагностику та ремонт шредерів практично всіх виробників: Agent, Alligator, Fellowes, ShredMark, HSM, Rexel, Opus, Aurora, Comix, Kobra та інших.

Типові несправності щредерів та їх імовірні причини:

 • шредер не вмикається, не горить індикатор живлення, кабель живлення справний і підключений в робочу мережу – несправна плата управління шредера;
 • шредер не вмикається (шредер не бачить папір), сигнальний індикатор світиться – переповнений / не повністю вставлений кошик; перегрівся двигун шредера; несправний / забруднений датчик паперу; несправна плата управління;
 • шредер вмикається, двигун працює, але папір не захоплює – не до кінця вставлений папір; зламані шестерні редуктора або порвався ремінь приводу редуктора; зношені ножі шредера;
 • шредер вмикається, двигун працює гучно, чути сторонній скрегіт, тріск – потрібна профілактика шредера, чистка від паперового пилу, змащення ріжучих ножів;
 • шредер вмикається, при завантаженні паперу одразу ж вимикається – потрібна профілактика шредера, чистка від паперового пилу, змащення ріжучих ножів;
 • шредер вмикається, папір протягує повільно, чути сторонній тріск – ножі забиті залишками паперу; зношені шестерні або приводні ремені;
 • шредер часто вимикається – перевантаження двигуна. Потрібна профілактика шредера, чистка від паперового пилу, змащення ріжучих ножів;
 • у шредера не спрацьовує реверс – зламалася шестерня; несправна плата управління;
 • шредер приймає папір ривками – зношені або зламані шестерні редуктора або приводні ремені.

Щоб шредер прослужив якомога довше, потрібно дотримуватися наступних нескладних правил:

 1. Перед початком роботи уважно вивчіть інструкцію користувача. Дотримуйтеся даних в ній рекомендацій!
 2. Щоб не пошкодити ріжучі ножі шредера – не завантажуйте в шредер папір зі скріпками, скобами, пружинами, якщо дана модель шредера не призначена для роботи з такими матеріалами. Ця інформація зазначена в інструкції користувача і на передній панелі шредера у вигляді інформаційних значків.
 3. Не завантажуйте в шредер одразу максимально можливу кількість аркушів паперу – у разі максимального завантаження двигун шредера перегрівається швидше.
 4. Не завантажувати в шредер наклейки з товстим клейовим шаром і ламінований папір – такі матеріали налипають на ножі шредера і уповільнюють або зупиняють його роботу.
 5. Для шредерів з перехресною нарізкою потрібно проводити періодичне змащення ріжучих ножів спеціальним маслом.
 6. Періодично робити профілактику шредера (очищення від паперового пилу та змащення) в сервісному центрі.